Buradasınız: Home » Haberler » Türk Bilim İnsanları Saç Dökülmesini Engelleyen Keratin Üretti

Türk Bilim İnsanları Saç Dökülmesini Engelleyen Keratin Üretti

Türk Bilim İnsanları Saç Dökülmesini Engelleyen Keratin Üretti

Türk Bilim İnsanları Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde doğal keratinden saç ve cilt bakım şampuanı geliştirdi.

Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde Türkiye’de ilk kez keratin üretildi. Prof. Dr. Esabi Başaran Kurbanoğlu ve Dr. Murat Özdal tarafından üretilen doğal keratinden saç ve cilt bakım şampuanı geliştirildi. Keratinli şampuanın piyasadakilerden çok daha kaliteli olduğunu belirten Prof.Dr. Başaran, saç dökülmesini durdurduğunu ve hızlı büyüme sağladığını bildirdi.

Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Esabi Başaran Kurbanoğlu ve Dr. Murat Özdal tarafından, AR-GE projesinin sonucunda doğal keratinden saç ve cilt bakım şampuanı geliştirildi. Fakülte laboratuvarında yıllar süren çalışma sonunda başarıya ulaşan Kubanoğlu ve Özdal, ürünlerini önce kendileri test etti, sonra Erzurum’daki kuaförlerle birlikte denedi. Yaptıkları testlerden başarılı sonuçlar alan Kurbanoğlu ve Özdal, keratinli şampuanlarını kamuoyuna tanıttı.

Ürettikleri nano keratinin yurt dışından getirilenlerden daha kaliteli olduğunu vurgulayan Kurbanoğlu, saç ve cilt bakımına olan faydalarını test ettiklerini anlattı. Fakülteye davet ettikleri kuaförlerle birlikte de deneyler yaptıklarını kaydeden Kurbanoğlu, Bizim ürettiğimiz keratin çok kaliteli. Yurt dışından getirilenlerle karşılaştırılıyor bizimkisi daha kaliteli. Bunu Erzurum’da hizmet veren kuaförler de söylüyor. Bizim nana keratinden ürettiğimiz şampuanı kullanan kadın erkek bir daha talep ediyor. Saf keratin, her hangi bir şey yok, doğal, kesinlikle toksik madde içermiyor. Saç dökülmesini durduruyor. Keratinin hızlı şekilde saç sakal uzaması deneyleri yaptık. Kesilen sakalın bir tarafını keratinle diğerini normal yıkadık. Sonuçta keratinle yıkanan tarafın hızla uzadığını gördük. Kuaför arkadaşlarla deneyler, ağırlık testleri yaptık. Şampuanların emilim değerlerini karşılaştırdık. Biz çok kaliteli bir keratin ürettiğimizden eminiz. Bu üretimi daha da artırarak Türkiye’nin döviz kaybını önlemeyi hedefliyoruz diye konuştu.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top