Buradasınız: Home » Manşet » Valentino’nun Baharı Müjdeleyen Düşsel Defilesi

Valentino’nun Baharı Müjdeleyen Düşsel Defilesi

Valentino’nun Baharı Müjdeleyen Düşsel Defilesi

Geçtiğimiz gün Hotel Salomon de Rothschild’de gerçekleşen Valentino Couture defilesi düşsel bir çiçek bahçesinin realiteye dönüşmüş haliydi.

Kıyafetler için ‘Bu koleksiyon Fantazi ve realitenin bir araya gelişi. Her şey dönüşüyor, evriliyor ve filizleniyor. ‘ diyen Piccioli couture atölyesi terzisine kıyafetleri birer çiçek ya da o çiçeğin anımsattığu duygu ile isimlendirmesini söylemiş. Koleksiyon için çiçeklerin dilinden esinlendiğini söyleyen kreatif direktörün kıyafetleri, hacim ve gösterişle yoğrulan birer sanat eserine benziyor. Bu ihtişamlı görünümleri tamamlayan güzellik portreleri de etkileyicilikte kıyafetlerin gerisinde kalmıyor.

Çiçek andresyumlarından ilham alınan bu makyaj tasarımı, güzellikteki üç boyut kavramını bir üst seviyeye taşıyor.

Takma kirpik yerine kullanılan tüy görünümlü parçalar modellerin bakışlarına büyüleyici bir maske etkisi katarken, karakterli ve dikkat çekici bir etki yayıyor. Romantik ve dominant olmayı aynı anda başaran bu görünüm defilenin tek dikkat çekici makyajı değil.

Andresyum maskelerin yarattığı keskin etkiyi, kıyafetlerle bir örnek uygulanan çiçek motifli tablo makyajlar yumuşatıyor. Sedefli ve pastel tonlarla yapılan bu makyaj, defilenin düşsel kimliğini kusursuz bir biçimde yansıtıyor.

Defile güzelliğine en az kıyafetleri kadar özen gösteren ve her defilesinde bizi şaşırtmayı, yeni dünyalara yolcu etmeyi başaran Valentino, bu defilesinde de güzellik tutkunlarının kalp atışlarını yükseltiyor.

Kaynak: Vogue

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top