Buradasınız: Home » Manşet » Bu Akıllı Ayna Size Uyacak Saç Rengine Karar Veriyor

Bu Akıllı Ayna Size Uyacak Saç Rengine Karar Veriyor

Bu Akıllı Ayna Size Uyacak Saç Rengine Karar Veriyor

Kararsız müşteriler, her zaman kuaförlerin korkulu rüyasıdır ama bu yeni teknoloji en büyük yardımcınız olacağa benziyor.

Kuaför dostlarımız ve müşterileri için çok yararlı olacak bir teknoloji yakında salonlardaki yerini alacak. Kadınların yapılan işlemler sonrası saçlarında nasıl bir sonuç çıkacağını bilememe korkusu, ve kuaförlerin de kararsız müşteriler karşısında, kafalarındaki modelleri özgürce yapamamaları büyük sıkıntılar doğurmakta. Aynı zamanda bazen fotoğraflarda beğenilen saç modelleri veya renkleri, kişinin tenine veya yüz şekline uyum sağlamayabilir. Bu yüzden uygulamalar başarılı bir şekilde uygulansa dahi o müşteri için beklemedikleri sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu sıkıntıları ele alan CareOS teknoloji firması, Artemis isimli bir akıllı ayna icat etti. Ayna, önünde oturan kişinin cilt analizini yapabilme ve kişiye uygun saç renklerini önerebilme yeteneğine sahip. Kullanıcı aynada farklı renk opsiyonları, saç modelleri gibi seçenekleri tek tek seçip yüzüne uygulayabilirken; bir yandan da yapılan cilt analizi sonucu, cildi için gerekli kozmetik ürünlerin bir listesine de erişebiliyor. Önerilen ürünlerin satın alma işlemlerinin de yapılabildiği bu akıllı aynada, aynı zamanda ürünlerin cilde nasıl uygulanması gerektiğine dair videolar da izlenebiliyor.

Artemis, sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak oldukça gerçekçi bir deneyim sunuyor. Yüz tanıma teknolojisi sayesinde, aynanın önüne bir başkası oturduğunda, kesinlikle kişisel verilerinize erişim sağlayamıyor. Kuaför salonları gibi yerlerin oldukça ilgi göstermesi beklenen akıllı aynaya, sürekli temiz kalabilmesi için ses fonksiyonu ile çalıştırılabilme özelliği de eklenmiş.

Kullanıcılar işlemlerini yaparken bir yandan da müzik dinleyerek, hava durumu gibi güncel verilere de erişim sağlama imkanı bulabiliyor. Sağlık açısından da gerekli hassasiyeti gösteren üretici firma, cilt analizleri sonucunda ortaya çıkabilecek herhangi problemli bir durumda uyarı vererek, kişilere doktor önerisinde bulunacak.

Akıllı ayna ne yazık ki henüz satın alınamıyor fakat CareOS şirketi teknolojilerinin uygun bir donanımla bir araya getirilmesi için farklı firmalardan destek bekliyor. Kısa süre içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen Artemis’in, hem evlerde hem de kuaför salonlarında oldukça popüler olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: WebTekno

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top