Buradasınız: Home » Genel » 3 Kadın Girişimciden Büyük Hayallerle Süslü “Cut Me”

3 Kadın Girişimciden Büyük Hayallerle Süslü “Cut Me”

3 Kadın Girişimciden Büyük Hayallerle Süslü “Cut Me”

Aysel Yılmaz, Gülden Nam ve Zübeyde Dalbudak, hayalleri için yola çıkan üç kadın girişimci… Sakarya’da Cut Me Hair & Makeup Studio isimli bir oluşuma imza attılar.

Geçtiğimiz günlerde üç kadın girişimci Sakarya’da modern ve huzur dolu bir kuaför salonunu sektöre kazandırdılar. İç Mimar Tuğba Çakır ile çalışan üç ortak, Cut Me Hair&Makeup Studio’nun kuruluş fikrinin bir telefon görüşmesinde ortaya çıktığını söylüyorlar.

Cut Me Telefonda Kuruldu

Aslında yola dört kişi çıktıklarını söyleyen ortaklardan Zübeyde Dalbudak, Cut Me’nin temellerinin atıldığı telefon görüşmesinin yapıldığı günü şu cümlelerle anlattı; Bu hikayenin içinde Elif’imiz de vardı. O ne yazık ki bize dahil olamadı. Ama hep gönlümüzde ve şu anda da yanımızda olduğunu hissediyoruz. Hep eğitimlere birlikte gittiğimiz için, biliyorsunuz sektörde ciddi bir personel sorunu yaşıyoruz. Butik salonlarda hepimiz ayrı ayrı parçalanıyorduk. Bir gün ben yurt dışına gitme hayaline girdim. Aysel’i aradım. “Seni bırakır mıyım ben” dedi, “hep birlikte birleşelim bir çatı altında, Gülden’i de alalım deyince” Zaten bunu yıllardır konuşuyorduk. İki sene sonra üç sene sonra diye diye hep bu hayalimizi erteliyorduk. Aysel Yılmaz ise personel sorunu yüzünden o sıralar salonunu kapatmayı düşündüğünü dile getiriyor. Telefon görüşmesindeki fikirlerini Gülden Nam’a da sunarak iki-üç gün içerisinde işe koyulduklarını ve mekan arayışına geçtiklerini söylüyor. Fotoğraflardan şu anda Cut Me’nin olduğu mekanı beğendiğini anlatıyor. Aysel Yılmaz sözlerine şöyle devam ediyor;  Sadece birbirimizden kopmamak adına, bir buçuk ay içerisinde bu projeyi hayata geçirdik.  Arkadaşlık iş hayatına döndü. Hayalimiz buydu zaten. Diyor. Gülden Nam ise; Hayaldi ama bu kadarı hayalimizde bile yoktu bence. Biz yol arkadaşıyız. Bu yola hep beraber çıktık. Birlikte de çok keyifli çalışıyoruz. Diye ifadelerde bulunuyor.

“Cut Me” Bundan Sonra Neler Yapacak?

Cut Me’nin bundan sonraki hedeflerinde ise markalaşmak ve kurumsal olmak var. Büyük hayallerinin olduğunu ifade eden ve Cut Me’nin ismini de tescilleyen girişimciler, hafızalarda kalacak, ömür boyu da sürecek bir ad oluşturduklarını söylüyorlar. Kuaförlükte sadece erkeklerin çok iyi olduğu algısını çürütmek istediklerini ifade eden Cut Me’nin sahipleri, hedeflerinin arasında; Erkekler daha güzel saç yapıyor deniliyor. Biz bunu kırmak adına da üç bayanın gücü olarak bir aradayız. Bayanlar da çok iyi saç yapar bunu kanıtlamak istiyoruz. Diyorlar. Kuaförlük hizmetinin yanı sıra eğitmenlerle birlikte, bilgi birikimlerini de ortaya koyarak, eğitim salonlarında farklı eğitimler düzenlemeyi düşündüklerinin müjdesini veriyorlar.

Renklendirme, Topuz, Makyaj ve Türbanda Usta İsimler

6 yıldır sektörde almadıkları eğitim kalmadığını söyleyen üç kadın girişmciden Zübeyde Dalbudak, renklendirme konusunda ustalaşırken, Gülden Nam ve Aysel Yılmaz, türban, topuz ve makyaj konusunda profesyonelleşmiş. Aysel Yılmaz: “Aslında herkes her şeyi yapabiliyor. Birbirimizi tamamlamak adına bir aradayız.” Diyor.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top